Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/sakingirme/public_html/wp-content/themes/safirwebportalv2/functions-ek.php:13) in /home/sakingirme/public_html/wp-includes/feed-rss2.php on line 8
www.sakingirme.com http://sakingirme.com Sakın Girme - Güncel haberler,Dünya gündemi Fri, 18 Aug 2017 16:00:05 +0000 tr-TR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.7.5 Stok fotoğraf siteleri şimdi yandı! http://sakingirme.com/stok-fotograf-siteleri-simdi-yandi/ Fri, 18 Aug 2017 16:00:03 +0000 http://sakingirme.com/stok-fotograf-siteleri-simdi-yandi/
 • ShiftDelete.Net
 • Yazılım
 • Google tarafından geliştirilen yeni bir algoritma, stok fotoğraf sitelerinin ciddi anlamda canını sıkacağa benziyor. Algoritma, görüntülerdeki filigranları otomatik olarak saniyeler içerisinde kusursuz bir biçimde kaldırabiliyor.

  Google'ın Android fiyaskoları

  Google’ın Android fiyaskoları

  Bu videomuzda Google’ın Android işletim sistemi ve ekosistemini geliştirmek için yaptığı ancak…

  Google’dan filigran kaldıran algoritma!

  Profesyonel fotoğrafçılar, çektikleri görüntülerin izinleri olmadan kullanılmaması ve kullanım hakkını korumak üzere filigran kullanımına yöneliyor. Google araştırmacıları ise bu yaklaşımdaki bir hatayı tespit etmiş ve filigranların görünürlüğünü yok etmek için kullanmış durumda.

  17-08/18/google-filigran-kaldirma-algoritma-sdn-02.png

  Stok fotoğrafçılık pazarlarının markalarını öne çıKarmak için kullandığı filigranlar işlerini oldukça kolaylaştırıyor. Öte yandan geliştirilen bilgisayar algoritması, görüntülerdeki bu imzaları otonom olarak düzenleyebiliyor. Oldukça etkileyici çıktıları olan bu algoritma, Photoshop profesyonellerinin dakikalarca uğraştığı süreci aynı benzer şekilde modelleyerek daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Yani araştırmacılar bilgisayara tekrar eden filigran yapılarını tanımlamayı ve yok etmeyi öğretmiş.

  Neyse ki yine bu araştırmacılar, filigran yok etme yazılımlarına karşı etkili bir yöntem için de inisiyatifi almış. Bu yöntem ise filigran kalıplarının tutarsız bir şekilde kullanılması. Filigranın pozisyonunu değiştirmek, şekliyle oynamak, şeffaflığını artırıp azalmak gibi yöntemler algoritmanın zorlanmasına sebep oluyor. Tabii ki bunu yapmak sitelerin iş yükünü biraz artırabilir.

  Google Research ekibinin “Görünür Filigranların Etkililiği Üzerine” adlı makalesinin tamamına bu adresten erişebilirsiniz.

  :: Google’ın filigran kaldıran algoritması konusunda ne düşünüyorsunuz?

  SDN – ShiftDelete.Net

  ]]>
  Diablo 3’e büyük değişiklikler geliyor! http://sakingirme.com/diablo-3e-buyuk-degisiklikler-geliyor/ Fri, 18 Aug 2017 04:00:03 +0000 http://sakingirme.com/diablo-3e-buyuk-degisiklikler-geliyor/
 • ShiftDelete.Net
 • Oyun
 • PC
 • Blizzard, StarCraft’ın yüksek çözünürlüklü yeniden yapımını piyasaya sürmesinin ardından Diablo 3‘e de Necromancer ek pakedinden sonraki ilk güncellemeyi oyuncuların beğenisine sunmaya hazırlanıyor. Çünkü 2.6.1 yaması şimdiden PTR yani test sunucularında oynanabilir durumda.

  Warcraft 3 geri mi dönüyor?

  Warcraft 3 geri mi dönüyor?

  Blizzard’ın geçtiğimiz dönemde StarCraft ve Diablo 2’yi HD grafiklerle yeniden oyuncuların…

  İşte 2.6.1’in yenilikleri!

  2.6.1 yamasıyla birlikte Barbarian, Crusader ve Monk sınıfları yeniden yüksek Greater Rift seviyelerini zorlayabilecek hale geliyor. Aslına bakarsanız tüm karakter sınıflarına özellikle hasar verme ve hasar engelleme konusunda büyük geliştirmeler yolda.

  17-08/18/diablo-3-sdn-shiftdelete.jpg

  Bu sayede şu anda Softcore türünde 100 ve üzeri, Hardcore’da ise 100’e yaklaşılabilen Greater Rift seviyeleri 120 civarına çekilebilecek gibi görünüyor. Yani her karakter sınıfının verdiği hasar artırılırken, düşmanlardan alacağı hasar da daha az olacak.

  Tüm karakter sınıflarında neredeyse tüm setlerin getirdiği bonuslar değişikliğe uğrarken, bu değişikliklerden karakter sınıflarına özel eşyalar da nasibini almış durumda. Bütün değişiklikleri buraya yazmamız pek mümkün görünmese de meraklılarını da Blizzard’ın resmi internet sitesine yönlendirelim.

  :: Diablo 3 oynuyor musunuz?

  SDN – ShiftDelete.Net

  ]]>
  Bir teknik servis nasıl olmalı? http://sakingirme.com/bir-teknik-servis-nasil-olmali/ Thu, 17 Aug 2017 16:00:04 +0000 http://sakingirme.com/bir-teknik-servis-nasil-olmali/
 • ShiftDelete.Net
 • Teknoloji Haberleri
 • Bir ürünün kalitesi kadar, satın alma sonrası hizmet de tüketiciler için çok önemli. Tabii ki satış sonrası hizmet deyince ilk akla teknik servis kalitesi geliyor. Biz de, bir takipçimizle birlikte ülkemizin önemli Teknoloji markalarından biri olan Casper‘ın teknik servisini ziyaret edeceğiz ve orada bir vLog çekeceğiz. Ayrıca takipçimize Casper tarafından bir de tablet hediyesi olacak.

  1 gün içinde tamir mümkün mü?

  Son yıllarda teknik servislerine büyük yatırımlar yapan ve operasyonlarını yenileyen Casper, şu anda büyük oranda teknik servise gelen cihazların onarımını büyük oranda 1 gün içerisinde tamamlıyor.

  Ümraniye Merkez Servisi ve 7 Bölge Servisinde 1 Gün / 1 saat hedefiyle çalışıyorlar. Kargoyla gelen cihazlar 1 gün, müşterinin elden getirdiği cihazlar ise 1 saat içinde onarılıyor.

  17-08/17/20840651_1766554393373604_5127426313417094486_n.jpg

  Biz de çekeceğimiz vLog ile birlikte, Casper’ın teknik servisini ve işleyişin nasıl ilerlediğini deneyimleyeceğiz. Eğer vLog’umuzda olmak ve Casper’dan hediye kazanmak istiyorsanız, aşağıdaki Facebook gönderisine yorum yaparak “Bir teknik servis nasıl olmalı?” sorusunu cevaplandırabilirsiniz. Tabii ki vLog için gelecek kişinin İstanbul’da ikamet etmesi gerekiyor.

  İlgili Facebook göndersine buradan ulaşabilirsiniz

   

  SDN – ShiftDelete.Net

  ]]>
  Nokia 8’den ilk tanıtım videoları! http://sakingirme.com/nokia-8den-ilk-tanitim-videolari/ Thu, 17 Aug 2017 04:00:04 +0000 http://sakingirme.com/nokia-8den-ilk-tanitim-videolari/
 • ShiftDelete.Net
 • Mobil
 • Akıllı Telefon
 • HMD Global sonunda Londra’da düzenlediği etkinlikle Nokia’nın amiral gemisi Nokia 8’i resmi olarak tanıttı. Bugüne kadar hakkında sayısız dedikodu ile karşılaştığımız Nokia 8 hakkında her şeyi sizler için hazırladığımız dosya konusunda bulabilirsiniz.

  Nokia 8 resmi olarak tanıtıldı!

  İşte Nokia 8’in getirileri!

  HMD Global ayrıca bu tanıtım etkinliğinin ardından şimdi de Nokia 8’in ilk tanıtım videolarını da yayımladı. Firmalar resmi tanıtımların ardından yeni akıllı telefonlarının neler getirdiğini göstermek adına artık bu tarz videoları sık sık hazırlamaya başladılar.

  Yayımlanan Nokia 8 videolarında da cihazın tasarımına tam anlamıyla göz attıktan sonra akıllı telefonun en önemli özellikleri ve Android ekosistemine getirdiği yenilikleri görebiliyoruz.

   

  :: Nokia 8’i nasıl buldunuz?

  SDN – ShiftDelete.Net

  ]]>
  Apple OLED TV sızdırıldı iddiası! http://sakingirme.com/apple-oled-tv-sizdirildi-iddiasi/ Wed, 16 Aug 2017 16:00:03 +0000 http://sakingirme.com/apple-oled-tv-sizdirildi-iddiasi/
 • ShiftDelete.Net
 • Akıllı Televizyon
 • Çin’in en popüler sosyal ağı Weibo‘da, Apple‘ın olduğu iddia edilen 60 inç boyutlu OLED TV fotoğrafları sızdırıldı. Toplamda 4 adet fotoğraf yer alırken, bu sızıntıyı ciddiye almadan önce sorgulanması gereken birçok nokta var.

  iPhone 7s bekliyorsanız, üzülebilirsiniz!

  iPhone 7s bekliyorsanız, üzülebilirsiniz!

  iPhone 7s ve iPhone 7s Plus bekliyorsanız sizi üzebilecek birkaç gelişme ile karşınızdayız. Eylül…

  Bu sızıntı doğru olabilir mi?

  Sızdırılan fotoğrafların gerçek olmadığını düşündüren bazı şeyler var. Bunlardan ilki, fotoğraflar oldukça düşük çözünürlüklü.

  17-08/16/apple-oled-tv-1.jpg

  Fotoğrafta görünen cihazın tam olarak ne olduğu seçilemiyor. İkincisi eğer fotoğrafta belli belirsiz görünen Apple logosu gerçek olsa bile, bunun bir OLED TV‘ye ait olup olmadığı tamamen belirsiz durumda.

  17-08/16/apple-oled-tv-2.jpg

  Son olarak Apple’ın daha önce tam teşeküllü bir TV üreteceği konusunda ciddi sızıntılar vardı. Ancak bahsettiğimiz bu bilgiler 2011 yılına dayanıyor ve daha sonra bu veya buna benzer hiçbir bilgi açığa çıkmadı.

  :: Sizce sızdırılan görseller, Apple TV’ye işaret ediyor olabilir mi?

  SDN – ShiftDelete.Net

  ]]>
  Dota 2’ye iki yeni karakter geliyor! http://sakingirme.com/dota-2ye-iki-yeni-karakter-geliyor/ Wed, 16 Aug 2017 04:00:02 +0000 http://sakingirme.com/dota-2ye-iki-yeni-karakter-geliyor/
 • ShiftDelete.Net
 • Oyun
 • e-Spor
 • Valve yine muhteşem ödüller dağıttığı The International turnuvası sırasında oyuna yeni karakterlerin ekleneceğinin müjdesini vermişti. Bu sözün arkasında duran firma şimdi de iki yeni karakter için ilk tanıtım videosunu yayımladı.

  PSN'i telekızlar bastı!

  PSN’i telekızlar bastı!

  PlayStation 4 platformunda huzur içinde oyunlarını oynayanlar son günlerde diken üzerinde. Çünkü…

  İşte Dueling Fates eklentisi!

  Dueling Fates adını taşıyan yeni eklenti ile birlikte yapıma iki yeni karakter eklenecek. Bu karakterlerin Monkey King ile başlayan ve orijinal Dota’da yer almayan karakterler furyasının son ürünü olduğunu da hatırlatalım.

  Son olarak da Valve’ın şimdilik bu iki yeni karakterin isimlerini saklı tutmayı seçtiğini de belirterek sizleri yayımlanan Dueling Fates videosu ile başbaşa bırakalım.

  :: Dueling Fates eklentisinden neler bekliyorsunuz?

  SDN – ShiftDelete.Net

  ]]>
  Kotlin’li ilk Android O kursu sadece 30 TL! http://sakingirme.com/kotlinli-ilk-android-o-kursu-sadece-30-tl/ Tue, 15 Aug 2017 16:00:03 +0000 http://sakingirme.com/kotlinli-ilk-android-o-kursu-sadece-30-tl/
 • ShiftDelete.Net
 • Android
 • Google her yıl düzenlediği I/O etkiliğinde bu sene bir sürpriz yaptı ve Android için Kotlin’i resmi programlama dili olarak destekleyeceğini duyurdu.  Yazılım geliştiricilerin heyecanla karşıladığı Kotlin, sade ve öğrenmesi gayet eğlenceli bir dil. Google Java’dan vazgeçmiş değil. Hatta Kotlin, Java’yı daha iyi yazabilmeye fayda sağlayacaktır.

  iOS 11 ve Swift 4 kursu %90 indirimde!

  iOS 11 kursu %90 indirimli!

  iOS 11 ve Swift 4’ü öğrenerek mobil geliştirici olmak isteyenlere güzel bir haberimiz var….

  Şimdi siz de hem Java hem de Kotlin’i oturduğunuz yerden öğrenerek dört dörtlük bir yazılımcı olabilirsiniz. Dünyanın en büyük online eğitim şirketi Udemy tarafından Android geliştirmeyi son Teknoloji ile öğrenebileceğiniz kapsamlı bir kurs yayınlandı: Android Mobil Uygulama Kursu: Kotlin & Java

  Kotlin’li en güncel Android kursu %92 indirimle 30 TL

  Android için mobil uygulama yazmaya başlamak istiyorsanız ya da Kotlin’i de portföyünüze katarak daha uzman bir yazılımcı olmak istiyorsanız; 320’den fazla ders içeren 30 saatin üzerindeki bu kursta aradığınız her konuyu bulacaksınız. Üstelik sadece teoride kalmayıp bol uygulamalı örnek uygulamalar yazarak kendinizi geliştireceksiniz. Kurs boyunca ele alınan konulardan bazıları:

  -Android Studio Temelleri
  -Java Temelleri
  -Kotlin Temelleri
  -Layout – Dizayn
  -Objeler
  -Parse
  -Firebase
  -SQLite
  -Google Map
  -Server İle Çalışmak
  -AWS Server Kurulumu
  -Sosyal Medya Uygulamaları


  Android O öğrenmek isteyenler için mükemmel bir seçim olan bu kursa kayıt olmak için herhangi bir yazılım deneyiminizin ya da bilginizin olması gerekmiyor. En başından, temellerden öğrenmeye başlayarak ileri seviyeye kadar gidebileceksiniz. Dersleri bitirdiğinizde ise kendi uygulamanızı Google Play’e yükleyebilecek ve hayalinizdeki proje ve uygulamaları hayata geçirebileceksiniz.

  Siz de Android geliştirme dünyasına adım atmak, Kotlin’li ilk Android kursunda öğrendiklerinizle fark yaratmak istiyorsanız kursa hemen kayıt olabilirsiniz. 

  Kısıtlı bir süre için Shiftdelete.Net kullanıcıları için %92 indirimle 30 TL.

  SDN – ShiftDelete.Net

  ]]>
  iOS 11 Beta 6 yayınlandı! http://sakingirme.com/ios-11-beta-6-yayinlandi/ Tue, 15 Aug 2017 04:00:04 +0000 http://sakingirme.com/ios-11-beta-6-yayinlandi/
 • ShiftDelete.Net
 • iOS
 • Apple tarafından WWDC 2017 etkinliğinde duyurusu gerçekleştirilen ve sahip olduğu onlarca farklı yenilik ile iPhone ve iPad kullanıcılarını heyecanlandıran iOS 11 için test süreci devam ediyor.

  iOS 11'in 25 gizli özelliği!

  iOS 11’in 25 gizli özelliği!

  iOS 11 sonunda duyuruldu ve ilk betası kullanıma sunuldu. Peki, iOS 11 kullanıcılarını ne gibi…

  İki haftalık güncelleme periyoduna sadık kalmaya devam eden Apple, 7 Ağustos tarihinde yayınladığı beşinci beta sürümünün ardından, bugün karşımıza iOS 11 Beta 6 ile çıktı.

  Gelin, Eylül ayında yeni iPhone modeli ile eş zamanlı olarak yayınlanacak olan iOS 11’in, altıncı beta sürümü ile birlikte sunulan değişikliklere hep birlikte göz atalım.

  iOS 11 için test süreci altıncı beta ile devam ediyor!

  Yaklaşık 230 MB boyutunda bir güncelleme olarak karşımıza çıkan iOS 11 Beta 6, önceki sürümler ile aynı şekilde hata düzeltmeleri ve iyileştirmelere ev sahipliği yapıyor.

  17-08/14/ios-11-beta-6.jpg

  Güncelleme ile birlikte ilk dikkat çeken detaylar, Apple’ın App Store ve Haritalar, Anımsatıcılar ve Saat uygulamalarının simgelerini değiştirmesi ve bazı duvar kağıtlarının kaldırılması oldu.

  17-08/14/ios-11-yeni-simge.jpg

  Bunun yanı sıra, iOS 11 Beta 6 güncellemesi ile birlikte yeni AirPods animasyonları sisteme dahil edildi.

  Sadece 64 bit desteğine sahip olan işlemcilerin yer aldığı cihazlar desteklendiği için iOS 11’den iPhone 5, iPhone 5c, iPad 3 ve iPad 4 sahiplerinin yararlanmayacağını tekrar hatırlatmak isteriz.

  Geliştiriciler için yayınlanan iOS 11 Beta 6 güncellemesini yükleyebilmeniz için, cihazınızın UDID kaydının bulunması veya geliştirici profilini yüklemeniz gerekiyor.

  iOS 11 nasıl yüklenir?

  iOS 11 nasıl yüklenir?

  Apple WWDC17’de tanıttığı iOS 11’in ilk betasını etkinlikten sonra geliştiriciler için yayınladı….

  Yukarıda yer alan linke tıklayarak, bu konuda hazırladığımız rehbere ulaşabilirsiniz. Ancak, test sürümlerinde yer alan hatalar nedeniyle cihazınızın stabil bir şekilde çalışamayacağını unutmamalısınız.

  Güncelleme

  Geliştiriciler için yayınlanan iOS 11 beta 6’dan kısa bir süre sonra iOS 11 public beta 5 de yayınlandı. Normal kullanıcılar da test programına kaydolarak iOS 11 public beta 5’i yükleyebilirler. 

  iOS 11 Public Beta nasıl kurulur?

  iOS 11 Public Beta nasıl kurulur?

  5 Haziran’daki WWDC17’den bu yana sadece geliştiriciler tarafından test edilen iOS 11’in halka…

  :: Apple tarafından iPhone ve iPad için geliştirilen iOS 11 hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

  SDN – ShiftDelete.Net

  ]]>
  ZTE Blade Z Max duyuruldu! http://sakingirme.com/zte-blade-z-max-duyuruldu/ Mon, 14 Aug 2017 16:00:03 +0000 http://sakingirme.com/zte-blade-z-max-duyuruldu/
 • ShiftDelete.Net
 • Mobil
 • Akıllı Telefon
 • ZTE, giriş seviyesi bütçe dostu akıllı telefonlar serisine yeni bir üye daha ekledi. ZTE Blade Z Max modeli 6 inç ekranı, çift kamerası ve yüksek kapasiteli bataryasıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

  ZTE Small Fresh 5 tanıtıldı!

  ZTE Small Fresh 5 tanıtıldı!

  ZTE Small Fresh 5 gün yüzüne çıktı. Giriş seviyedeki kullanıcıların karşısına ZTE Small Fresh 5…

  ZTE Nubia M2 Play tanıtıldı

  ZTE Nubia M2 Play tanıtıldı

  ZTE Nubia M2 Play modeli resmi olarak tanıtıldı. Çin merkezli üreticinin yeni telefonu sahip…

  ZTE Blade Z Max hangi özelliklere sahip?

  Başta da belirttiğimiz üzere geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen ZTE Zmax Pro gibi Blade Z Max da başarılı özellikleri uygun fiyata sunmasıyla öne çıkıyor. Zmax Pro 100 dolarlık fiyat etiketine sahipti ve yeni halef modelse 129 dolar. Yine pahalı gibi gelebilir ancak piyasadaki çoğu modele göre oldukça makul bir fiyat.

  17-08/14/zte-blade-z-max-mobil-sdn-02.jpg

  Adında geçen Max kelimesine uygun olarak oldukça büyük bir cihaz olan Blade Z Max, full HD çözünürlükte 6 inç bir ekrana sahip. Gücünü Qualcomm Snapdragon 435 işlemciden alan ürün, 2 GB RAM ve SD kart ile artırılabilir 32 GB dahili depolama alanına sahip. Arka tarafta 16 MP ile 2 MP çözünürlüğünde sensörlere sahip bir çift arka kamera kurulumu bulunuyor ve portre çekimlerinde iyi kareler yakalanması sağlanıyor. Ön kamera ise 8 MP çözünürlüğe sahip. Qualcomm Quick Charge 2.0 destekli 4080 mAh batarya, arka tarafa konumlandırılmış parmak izi okuyucu ve Android 7.1.1 Nougat ürünün diğer özellikleri arasında yer alıyor.

  ZTE Blade Z Max resmi çıkışı ise 28 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek.

  :: ZTE Blade Z Max akıllı telefonu beğendiniz mi?

  SDN – ShiftDelete.Net

  ]]>
  Game of Thrones 7. sezon 6. bölüm fragmanı! http://sakingirme.com/game-of-thrones-7-sezon-6-bolum-fragmani/ Mon, 14 Aug 2017 04:00:02 +0000 http://sakingirme.com/game-of-thrones-7-sezon-6-bolum-fragmani/
 • ShiftDelete.Net
 • Sinema
 • Bir yıllık bekleyişin ardından geçtiğimiz ay izleyiciyle buluşan Game of Thrones’un yedinci sezonu özellikle girişi ve finaliyle dikkat çeken beşinci bölümüyle devam ediyor.

  Davids, LoL davasını kazandı!

  Edgar Davids, LoL davasını kazandı!

  Eski futbolcu Edgar Davids, League of Legends oyununda bulunan bir karakterle ilgili açtığı…

  İşte altıncı sezon fragmanı!

  Beşinci bölümün de HBO ekranlarında yayımlanmasının ardından, beşinci bölümü izleyenlerin merakla beklediği altıncı bölüm için fragman da hemen ortaya çıktı.

  Yine spoiler vermemek amacıyla sözü daha fazla uzatmıyoruz ve sizleri önümüzdeki Pazartesi günü yayımlanacak olan altıncı bölümün fragmanıyla başbaşa bırakıyoruz.

  :: Game of Thrones’un yedinci sezon beşinci bölümünü nasıl buldunuz?

  SDN – ShiftDelete.Net

  ]]>